Spirální stabilizace – SM systém

je originální česká metoda funkčního cvičení podle MUDr.Smíška. Vychází z jeho více jak 30-ti leté praxe s pohybovým aparátem. S – stabilizace, M – mobilizace. To znamená mít tělo dostatečně mobilní tedy pohyblivé, ale i stabilní. Toho se docílí cvičením cviků, při kterých se používá pružné lano. Přesněji je nyní tato metoda nazývána Spirální stabilizace páteře.

Pomocí tohoto cvičení si vybudujete svalový korzet, který Vám umožní správně zapojit svaly celého těla a tím šetřit a regenerovat páteř a klouby. Tato metoda je velice vhodná při potížích s bederní, hrudní a krční páteří, při vyhřezlých ploténkách, skoliózách, brnění do rukou a nohou, nožní klenbou, migrénách atd., ale i pro optimální posílení svalů na celém těle. Mohou ji cvičit i děti a lidé vyššího věku.

Pravidelně pořádám kurzy tohoto cvičení, kde Vás naučím základní sestavu 12-ti cviků, kterou si pak cvičíte doma. Při pravidelnosti výsledky na svém těle pocítíte velice brzy. Pokud někomu nevyhovuje čas cvičení, je možné si se mnou domluvit individuální lekce. Také s dětmi do 12-ti let cvičím individuálně a cvičení kombinuji s jemnými manuálními technikami, které jsem se učila pod vedením MUDr. Smíškové.

Také jsem prošla výcvikem speciálně zaměřeným na skoliózu – léčba a prevence jejího vzniku, cvičení na neurofyziologickém podkladu.

 

NOVÉ KURZY 

Termíny jsou vypsané na úvodní stránce.

Pokud Vám nevyhovuje termín, je možné domluvit individuální cvičení. Dále nabízím po domluvě přednášky a cvičení pro uzavřené skupiny, organizace.