KURZY Spirální stabilizace

Co je Spirální stabilizace? Je originální česká metoda funkčního cvičení podle MUDr. Smíška. Vychází z jeho více jak 30-ti leté praxe s pohybovým aparátem s lidmi různého věku, též vrcholovými sportovci. Pro naše tělo je velmi důležité, aby bylo dostatečně mobilní tedy pohyblivé, ale i stabilní – aby ustálo naše aktivity bez negativního dopadu, tedy přetížení a bolesti. Toho se docílí cvičením cviků, při kterých se používá pružné lano. Pravidelným cvičením si vybudujete svalový korzet, který Vám umožní správně zapojit svaly celého těla, a tím šetřit a regenerovat páteř a klouby.

Pro koho je vhodná? Tato metoda je velice vhodná při potížích s bederní, hrudní a krční páteří, při vyhřezlých ploténkách, skoliózách, brnění do rukou a nohou, nožní klenbou, migrénách atd., ale i pro optimální posílení a protažení svalů na celém těle. Mohou ji cvičit i děti a lidé vyššího věku. Při pravidelnosti výsledky na svém těle pocítíte velice brzy.

Individuálně: Český Krumlov a České Budějovice. Pokud právě neprobíhá kurz nebo dáváte přednost individuálním lekcím, neváhejte mě kontaktovat,

Kurzy kde? Český Krumlov, sál Světlo slunce, Kostelní 163, cena 1 900,-Kč. Od 11.9.2023 3 x pondělí 17:00 – 19:00

Co se v kurzu naučím?

1) Základní sestavu 11-ti cviků, kterou si pak cvičíte doma

2) jednoduché protahovací cviky.

3) Důležitou roli v našem životě hrají pohybové stereotypy neboli návyky (zlozvyky), tedy pohyby, které neustále děláme opakovaně. Konkrétně ty nesprávné. Jaké to jsou? Jako příklad  návyku – stereotypu uvedu čištění zubů. Všichni si čistíme zuby, většinou 2 x denně. Záleží na tom jak. Jestli máme správnou techniku, jaký máme kartáček a jak dlouho…výsledek znáte sami. Každý den „nějak“ opakovaně sedíme, třeba při práci, stojíme, jezdíme v autě, nosíme tašku (stále na jednom rameni), ležíme (třeba na gauči u TV), podvědomě zvedáme ramena a choulíme se atd. Při tom všedním shonu a starostech nevnímáme drobné signály (v podobě jemné bolesti), které nám tělo dává, abychom si třeba povolili ramena nebo změnili pozici… A tak tělo zvyšuje intenzitu bolesti, abychom konečně začali reagovat a něco změnili. Mnohdy bohužel nevíme co konkrétně změnit. Probereme tedy ty nejčastější a neznámější; určitě doplníte i těmi svými, které pak bude pro Vás jednodušší rozpoznat.

Co s sebou? přiléhavější oblečení, lano na Spirální stabilizaci (koupíte na internetu); cvičí se v ponožkách.

Lektor? Marcela Rodingerová, www.poslouchejse.cz

Přihlášení zde: