Dornova metoda plus

je relativně jemná terapie, která pomáhá při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech zad a kloubů, ale i zdánlivě nesouvisejících problémech. Na rozdíl od jiných terapií, které řeší svaly, DM pracuje především s kostrou, kde vlivem našich návyků, pádů, úrazů dochází k posunům kostí a následné reakci svalů v podobě stažení.

Dokáže jednoduše srovnat rozdílnou délku nohou, posuny obratlů – tím účinně pomáhá při výhřezech plotének a útlaku nervů. Dále pomáhá při skoliotickém vybočení páteře, vbočeném palci – haluxu, posunech kostrče, a tím související neplodnosti, bolestech hlavy, mravenčení a brnění do rukou i nohou, migrénách, závratích, tinitem a mnoha dalších potížích.

K nápravě dochází za Vašeho pohybu (nohou, rukou, hlavy) a tlaku palcem či dlaní terapeuta na ošetřované místo. Svaly se tím přirozeně zaměstnají a nedochází k šoku ve vazech, svalech a kostech jako při chiropraxi. Tím je DM metodou šetrnou, ale také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka; uvolňují se blokády ve tkáních, toky energie, ale též emoce.

Jak často je nutné Dornovku opakovat? Tak to je velmi individuální. Záleží na konkrétním problému, jak dlouho trvá, ale též na nastavení klienta. Zda je ochoten akceptovat doporučení, cvičit, udělat změny pohybových návyků a mnohdy i životních postojů. Ve většině případů je dostačující ještě jedno kontrolní ošetření. V případě výhřezů plotének a skoliozách je práce trochu delší. Vždy nabídnu konkrétní postup, ale konečné slovo je vždy na klientovi. Někteří chodí na „srovnání“ pravidelně a preventivně, protože vnímají pozitivní účinek, cítí se lépe a jsou radši, když jim připomenu, co je třeba dělat pro udržení top stavu.

Jak dlouho účinek „srovnání“ vydrží? Tato otázka souvisí s tou předchozí. Tak si můžete přečíst ty první 3 věty v odstavci výše a já k tomu jen dodám, že nejsme sešroubovaní. Tělo má paměť a i když „srovnáním“ mnoho věcí přenastavíme, může mít tendenci navracet si to zpátky tak, jak bylo zvyklé doposud. Je třeba mít trpělivost sám se sebou. Některé změny, které je třeba udělat, jsme schopni udělat hned a jiné nám trvají trochu déle. Vytrvalost a důvěra jsou důležité. Naše tělo je úžasné a má obrovské regenerační schopnosti, když mu to umožníme. Je známo, že mozek na pravidelnost reaguje tak, že vytvoří nový spoj po 21 dnech, kdy nový cvik nebo návyk opakujeme.

Kontraindikace:
– osteoporóza v pokročilém stádiu – akutní zánět (po odeznění) – artróza 4.stupně (u 3.stupně s omezením) – Bechtěrevova nemoc – revmatoidní artritida (s omezením) – operace plotének a kloubů, opatrně nejdříve za 4 týdny po zákroku – zlomeniny (až po úplném zahojení) – těhotenství s opatrnostní bez rovnání kostrče – umělý kloub či obratel, zničená ploténka, těmto místům se vyhneme – rakovina v průběhu léčby chemoterapií, ozařováním, nejdříve 2 roky po úspěšném vyléčení.

Cena za 1. ošetření je 1 200,-Kč, děti do 12-ti let 900,-Kč; další ošetření 900,-  – 1 100,-Kč.

Zde si můžete poslechnout rozhovor s nadšenou propagátorkou a mojí učitelkou DM plus: