Dornova metoda plus

je relativně jemná terapie, která pomáhá při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech zad a kloubů. Na rozdíl od jiných terapií, které řeší svaly, DM pracuje především s kostrou, kde vlivem našich návyků, pádů, úrazů dochází k posunům kostí a následné reakci svalů v podobě stažení.

Dokáže jednoduše srovnat rozdílnou délku nohou, posuny obratlů – tím účinně pomáhá při výhřezech plotének. Dále pomáhá při skoliotickém vybočení páteře, vbočeném palci – haluxu, posunech kostrče, a tím související neplodnosti, bolestech hlavy, mravenčení a brnění do rukou i nohou, migrénách, závratích, tinitem a mnoha dalších potížích.

K nápravě dochází za Vašeho pohybu (nohou, rukou, hlavy) a tlaku palcem či dlaní terapeuta na ošetřované místo. Svaly se tím přirozeně zaměstnají a nedochází k šoku ve vazech, svalech a kostech jako při chiropraxi. Tím je DM metodou šetrnou, ale také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka; uvolňují se blokády ve tkáních, toky energie, ale též emoce.
Opakování DM je závislé na stavu klienta a dodržení jednoduchého cvičení na usazení kyčelních kloubů – ručníkové metody, případně dalšího individuálního doporučení. Ve většině případů je dostačující ještě jedno kontrolní ošetření. V případě výhřezů plotének a skoliozách je práce trochu delší.

Kontraindikace:
– osteoporóza v pokročilém stádiu – akutní zánět (po odeznění) – artróza 4.stupně (u 3.stupně s omezením) – Bechtěrevova nemoc – revmatoidní artritida (s omezením) – operace plotének a kloubů, opatrně nejdříve za 4 týdny po zákroku – zlomeniny (až po úplném zahojení) – výhřez ploténky, až po odeznění akutního stavu – úraz nebo pád, až po 6-ti týdnech – těhotenství, pouze na srovnání délky končetin – umělý kloub či obratel – zničená ploténka, těmto místům se vyhneme – rakovina v průběhu léčby chemoterapií, ozařováním, nejdříve 2 roky po úspěšném vyléčení.

Cena za 1. ošetření je 1 200,-Kč, děti do 12-ti let 900,-Kč; další ošetření 900,-  – 1 100,-Kč.

Zde si můžete poslechnout rozhovor s nadšenou propagátorkou a mojí učitelkou DM plus: