Poslouchej se

Spirální stabilizace

Je originální cvičební metoda MUDr. Smíška. Ke cvičení se používá pružné lano, které jemným tahem pomáhá správně aktivovat a zapojit svaly na celém těle. Přestože se v našem těle nachází více jak 600 svalů, fungují svorně jako jedno celek, spolupracují spolu. Tedy měly by, Pokud tomu tak není, cítíme bolest, omezení pohybu, únavu, nemožnost kvalitního spánku a následně z toho vyplývající obtíže.

Tomuto cvičení se věnuji od roku 2011 a pravidelně si doplňuji vzdělání v centru Smíšek v Praze. ZDE  jsem na seznamu terapeutů. Dalo by se říct, že je tato metoda vývojová – neustále prochází drobnými úpravami tak, jak se zvyšuje poznání o fungování těla a ze zkušeností se cvičením s klienty. Za mě osobně mohu říct, že je jedním z nejúčinnějších systému cvičení, které jsem poznala a u kterého jsou citelné i viditelné posuny k lepšímu.

Je tu ještě jedna věc, kterou bych ráda všem zájemcům o toto cvičení doporučila. Vycházím z mé mnoholeté zkušenosti práce  s klienty. Velice dobře si všímám, jaké máte držení těla, jak se pohybujete, kde jste limitováni, kde jste vychýleni.

IMG_2554
IMG_2553

S čím vám může pomoci?

 • bolesti zad od bederní až po krční páteř
 • výhřezy plotének
 • skolióza
 • útlak nervů – brnění do rukou, nohou
 • bolesti hlavy, migrény
 • pocit nestability
 • vybočený palec
 • tinitus
 • bolesti kloubů – ramen, kyčlí, kolen, kotníků
 • optimální zpevnění a zapojení svalů celého těla
 • hypermobilita aj.

Cvičením vás provedu na svých kurzech nebo individuálně. Naučím vás 12 základních cviků tak, abyste byli schopni doma samostatně cvičit (a dle potřeby i více). K tomu doplníme vhodný a účinný strečink, popracujeme na pohybových návycích, na které vás upozorním. Ve většině případů si jimi k potížím přispíváme a problém fixujeme. Takže cvičit a nic nezměnit ve svém pohybovém chování, nevede ke kýženému výsledku, jaký byste si přáli. Dle zkušeností svých klientů vím, že to je ta nejtěžší část. 

Kurz v Č. Krumlově: 2 x pondělí 22. a 29.4.2024 17:00 – 20:00, cena 1 900,-Kč

Cena: individuální lekce 1/2 hodiny 450,-Kč, 1 hodina 900,-Kč

Z mé osobní zkušenosti se ke mně přicházejí klienti především „srovnat“ pomocí Dornovy metody  a na mé doporučení začínají někteří z nich cvičit Spirální stabilizaci. Je to pro ně nástroj, jak si udržet to, co jsme srovnáním nastavili. Pomáhá jim kompletně přebudovat pohybové návyky a začít více vnímat svoje tělo. O něco méně je těch klientů, kteří se objednají rovnou na cvičení. Těm zase doporučím nechat se nejdříve „srovnat“ Dornovou metodou (čti ZDE). Pokud vidím posuny v pánvi – třeba nestejnou výšku pánevních kostí – těžko svaly, které tento posun fixují, přemluvíte ke spolupráci. Mechanický posun je vždy lepší srovnat mechanicky, svaly pak lépe reagují na nové cvičení.

Zde je jen malý příklad toho, jak může postavení pánve vypadat. Fotka vlevo je před srovnáním. Je vidět, že vpravo je pánev výš a odpovídá tomu i výraznější záhyb a linie spodního prádla utíká dolů zprava doleva. Druhá fotka je po srovnání. Pánev je více v rovině, spodní prádlo je v rovině. Záhyb sice zůstává, protože toto postavení pánve bylo dlouhodobé a svaly mají paměť, tak to nezmizí hned, ale cvičením se naše tělo dá přemluvit ke spolupráci.

IMG_0274

Další pomocník ke cvičení a srovnání Dornovou metodu je baňková masáž, která pomůže rychleji uvolnit zatuhlé svaly, které dlouhodobě fixovaly a vyrovnávaly nějaký posun kostí. Celý proces od bolesti a potíží se tak výrazně urychlí. Více o baňkování čti ZDE

Vše, co vám doporučím, je jen možnost, kterou lze využít. Konečné rozhodnutí vždy nechávám na vás, dle vašich momentálních možností.